We are leading suppliers of steel doors in Noida, Greater Noida ,Noida Extension, Gurgaon, Faridabad, Delhi & NCR.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Steel Grade | SS 304 |
| Material | Mild Steel |
| Bar Thickness | 8 mm |
| Surface Finish | Matte |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Residential |
| Height | 600 mm |
| Width | 600 mm |
| Brand | Hi-Guard |
| Dimension | 2100 x 1200 x 70 mm |
| Stainless Steel Grills | Balcony Grill |
| Usage | Window Grill |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Height | 84 Inch |
| Door Type | Double Door |
| Door Width | 1200 mm (4 ft) |
| Frame Material | steel |
| Usage/Application | Home |
| Door Height | 2050 mm (6.7 ft) |
| Door Thickness | 70 mm |
| Sheet Thickness | 1.0 mm |
| Open Style | Swing |
| Product Code | ANGEL |
| Color | Brown |
| Surface Finishing | Polished |
| Type Of Door | Double Door |
| Thickness | 70 MM |
| Material Grade | .steel |
| Brand | Hi- Guard |
| Material | Steel |
| Shape | Rectangular |
| Available Sizes | 2100x1200x70, 2350x1200x70 mm |
| Model | Angel Motherson |
We are engaged in offering a wide range of Steel Mother Son Door to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Additional Information: