Door
Our product range includes a wide range of anti-corrosion steel security door, galvanized steel security door and heavy duty metal door.
Anti-Corrosion Steel Security Door
Approx. Price: Rs 21,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Steel Grade | SS 202 |
| Door Thickness | 35 mm |
| Door Design | Grill with Mesh |
| Door Size | 2050×860 mm |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Locking Type | Mortise Lock |
| Infill Material | PU Foam |
We are engaged in offering a wide range of
Anti-Corrosion Steel Security Door to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Galvanized Steel Security Door
Approx. Price: Rs 22,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Door Thickness | 40 mm |
| Door Size | 2050×860 mm |
| Steel Grade | Galvanized Steel |
| Door Design | Plain |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Locking Type | Mortise Lock |
| Infill Material | Mineral Wool |
We are engaged in offering a wide range of
Galvanized Steel Security Door to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 20,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Door Type | Double Door |
| Door Thickness | 50 mm |
| Size | 2100x900 mm (7x3 ft) |
| Locking System | Multi-Point Lock |
| Finish | Wood Grain |
We are engaged in offering a wide range of
Heavy Duty Metal Door to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.